Hakkımda

1991 yılında Amasyada doğmuştur. İlkokul ve liseyi (Süleyman Nazif Anadolu Lisesi) İstanbulda tamamlamıştır. 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü kazanmış ve 2014 yılında başarı ile mezun olmuştur. Eğitim hayatı boyunca Hacettepe Üniversitesi Hastahanesi, Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastahanesi, Ankara Numune Hastahanesi, Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Hastahanesinde polikliniğe gelen hastalara, zayıflamak isteyen kişilere kişisel diyet programları, çocuk hastalara, yoğun bakımda yatan hastaların Nutrisyonel Beslenmesini, hastanede çıkan yemeklerin yemekhane kısmında hijyenini ve kontrolünü ve Genel Cerrahi(Bariatrik Cerrahi ),Üroloji,Endokrinoloji,Onkoloji gibi bölümlerde hasta takibini yaparak zorunlu stajlarını tamamlamıştır.

Sertifikalar

X. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi – 2-5 Nisan 2014 SheratonHotel/ANKARA,
Acıbadem Sağlıklı Yaşam Günleri- SPOR DİYETİSYENLİĞİ Kursu – 20-23 Şubat 2014 Acıbadem Üniversitesi / İSTANBUL,
Beslenme ve Diyetetik Günleri IV. Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu – DİYABET DİYETİSYENLİĞİ Kursu – 27-29 Haziran 2013 Hacettepe üniversitesi /ANKARA,
Beslenme ve Diyetetik Günleri IV. Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu – 27-29 Haziran 2013 Hacettepe üniversitesi /ANKARA,
3. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu-Kardiyoloji Diyetisyenliği Kursu – 28-30 Mart 2013,
Hastalıklarda Diyet Tedavisinin Klinik Uygulamalara Yansıması Sempozyumu 16-17 Kasım 2012 /GATA Ana bina, Ankara

İş Hayatı

İş hayatına Kasım 2014’te Deluxe Vogue spor&spa&restaurant merkezi (Ankara)’de başlayan ve 3 ay süresince üyelere spor yapan bireylerin nasıl beslenileceği hakkında bilgi verip beslenme danışmanlığı yapmıştır. Şubat 2015’ten itibariyle BOBgym Personal Training (Ankara) spor salonun 3 şubesinde görev almıştır. Aynı zamanda Ankara’da bulunan Bahçeli Güzellik Merkezinde Bölgesel zayıflamak isteyen ve sağlıklı beslenmek isteyen bireylere kişiye özel beslenme programları yazmıştır. Eylül 2016’da Nişantaşı BOBgym spor salonuna devam etmiş aynı zamanda Neurofeed psikolojik Danışmanlık merkezinde görev almış ve Beylikdüzündeki Diva Park Güzellik Merkezinde Bölgesel zayıflamaya gelen kitleye beslenme hizmeti vermiştir. 2017 Ekim ayında Seda Çayhan food & life style diyet mutfağında da hizmete başlamış ve 2018 Mart ayında ayrılmıştır. 2018 Mart ayından itibaren Nişantaşı’ndaki Damla Arslan Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Merkezini kurmuştur. Şuan kendi ofisinde danışanlarına halen hizmet vermektedir.

Outdoor Fitness dergisinde, sır haber ve yenibirlik gazetesinde ve balkafa.com web sitesinde sağlıklı beslenme konularında yazılar yazmakta ve Galatasaray Tv Güzel spor programına her hafta sağlıklı beslenmeye dair bilgiler paylaşmaktadır.

Danışmanlıklar

 • Sağlıklı Beslenme Danışmanlığı(kilo verme- kilo alma)
 • Kilo Koruma
 • Besin (Gıda) İntoleransı
 • Obezite ve Kilo Kontrolü
 • Kronik Kompleks Hastalıklarda Beslenme Tedavisi (diyabet, kalp hastalıkları, tiroid, polikistik over sendromu, gut hastalığı, mide rahatsızlıkları, bağırsak hastalıkları gibi)
 • Hamilelik Döneminde Beslenme ve Kilo Kontrolü
 • Emziklilik Döneminde Beslenme ve Kilo Kontrolü
 • Okul Öncesi ve Okul Çağı Çocuklarında Beslenme
 • Adölesan Döneminde beslenme Tedavisi
 • Yeme Davranış Bozukluklarında Beslenme Tedavisi (Anoreksiya Nevroza, Bulimia Nevroza gibi)
 • Sporcu Beslenmesi

Konularında beslenme danışmanlığı vermektedir.